” پستچی پابلو نرودا ” نمایشی که در تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود

بدون دیدگاه
جمعه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۶
” پستچی پابلو نرودا ” نمایشی که در تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود

نمایش «پستچی پابلو نرودا» به نویسندگی آنتونیو اسکارمتا ( ترجمه علیرضا کوشک جلالی ) با طراحی و کارگردانی رادمهر کشانی از 17 فروردین ماه الی۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ در تالار هنر اصفهان روی صحنه است.

" پستچی پابلو نرودا " نمایشی که در تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود به گزارش خبرگزاری سایت انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان در گفتگو با رادمهر کشانی کارگردان نمایش " پستچی پابلو نرودا " اثری که به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان ساخته و در حال اجراست  به مسئله دوستی و عشق، شعر و لذت، آزادی و سیاست می پردازد .  این متن در واقع در ابتدا یک رمان بوده که به نمایشنامه تبدیل شده است و به عنوان یکی از زیباترین رمان‌های عشقی جهان از آن نام برده شده است ضمن اینکه از روی آن فیلم‌هایی نیز ساخته شده است.

 

رادمهر کشانی با اشاره به سبک وشیوه اجرایی نمایش که کاملا رئالیستی است می گوید " پستچی پابلو نرودا " بر اساس زندگی این شاعر بزرگ شیلیایی نوشته شده است و عاشقانه ترین نمایشنامۀ معاصر به شمار می رود.

با ورود پابلو نرودا شاعر بزرگ شیلیایی به جزیره ی ایزلانگرا،شغل پستچی ایجاد می شود، در طی ارتباط پستچی با نرودا،پستچی تحت تاثیر قرار می گیرد و عاشق هنر می شود ، عاشق می شود و

گفتنی است، نمایشنامۀ «پستچی» بیانگر زندگی مردم شیلی و نحوۀ ارتباط تنگاتنگ آن‌ها با پابلو نرودا و اشعار اوست. طنز زیبایی که پابلو نرودا در این نمایشنامه در بیان حوادث دوران قبل از کودتا و شرح دوستی و صمیمیت «پستچی و شاعر» به کار برده، کم‌نظیر است و نویسنده از چشم یک پستچی جوان که هر روز نامه‌های بی شمار نرودا را به خانه‌اش می‌برد، از آخرین سال‌های زندگی این شاعر، چگونگی کودتای پینوشه و قتل سالوادور آلنده سخن می گوید.

 

رادمهر کشانی از سال ۱۳۶۹ تا کنون بازی در بیش از یکصد و پنجاه اثر نمایشی و کارگردانی بیش از ۷۰ اثر نمایشی از جمله خرده جنایت های زناشوهری،آخرین نوار کراپ،گنجینه ی طلا،بن بست، آرامش از نوعی دیگر و …. را تجربه کرده است .

 

اسماعیل موحدی، بهاره مهدوی، منیره سادات الحسینی و رادمهر کشانی بازیگران این نمایش هستند و حسین احمدجو "آهنگساز"  لیلا جان محمدی "طراح لباس"  حبیب نریمانی " طراح پوستر و بروشور"  رعنا جمالی "منشی صحنه"  از عوامل اجرایی نمایش " پستچی پابلو نرودا " می باشند .

 

علاقمندان برای دیدن این نمایش عاشقانه می توانند با تهیۀ بلیط از سایت navayemehr.ir از ۱۷ فروردین تا ۵ اردیبهشت ماه هر شب رأس ساعت ۲۰ به سالن اصلی تالار هنر مراجعه کنند.


نوشته شده توسط:مجتبی طالبی - 168 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۷
برچسب ها: