افتتاح یک تماشاخانه جدید بزودی در اصفهان

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

 

افتتاح یک تماشاخانه جدید در اصفهان

مدیر خانه تئاتر حوزه هنری اصفهان از جزییات افتتاح تماشاخانه «ماه»، به همراه اجرای نمایش «استرالیا» و رونمایی از کتاب «غلغله پریشان» خبر داد.

جواد ایزد دوست مدیر خانه تئاترحوزه هنری اصفهان  با اعلان خبر تجهیز و تکمیل تماشاخانه ای جدید در مجاورت عمارت سعدی و داخل هنرستان دخترانه سوره خبر داد. وی افزود آیین افتتاح این تماشاخانه به نام ماه درهفتم مهرماه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های سالن نمایش این تماشاخانه گفت: سالن این تماشاخانه بلک باکس و تخصصی اجرای نمایش است، ظرفیت ۹۰ نفره دارد و سیستم نور آن نیز حرفه‌ای تئاتر است.

مدیر خانه تئاتر حوزه هنری اصفهان با اعلام نام اولین نمایشی که در تماشاخانه ماه به روی صحنه می‌رود ادامه داد: «استرالیا» به کارگردانی پیمان کریمی از ۱۰ مهر تا چهارم آبان ماه در سالن این تماشاخانه اجرا می‌شود.

ایزد دوست تصریح کرد: هم‌زمان با افتتاح این تماشاخانه، کتاب «غلغله پریشان» که شامل پنج نمایشنامه آیینی از زنده‌یاد ابراهیم کریمی هسنیجه است نیز رونمایی می‌شود. «غلغله پریشان» با مشورت خانواده این پیشکسوت تئاتر و به همت حوزه هنری اصفهان گردآوری و منتشرشده است

وی علت انتخاب نام «ماه» را برای این تماشاخانه چنین شرح داد: اسم‌های مختلفی برای نام‌گذاری این تماشاخانه مطرح‌شده بود اما به این دلیل که بعضی اسامی مثل «سوره» و «ماه» منتسب به حوزه هنری است، این نام را برای آن انتخاب شد.

قابل ذکر است که سالن تماشاخانه ماه پس از سالن مجتمع سوره روبروی هتل عباسی و عمارت سعدی، سومین سالن نمایش حوزه هنری دراصفهان است.


نوشته شده توسط:هوشنگ جمشیدیان - 31 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: