آخرین اثر اکبررادی(آهنگ های شکلاتی) به روی صحنه رفت

بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ مهر ۱۳۹۷
آخرین اثر اکبررادی(آهنگ های شکلاتی) به روی صحنه رفت

نمایشنامه "آهنگ‌های شکلاتی" که  آخرین اثر از اکبر رادی است توسط گروه پژوهش مهر به روی صحنه رفت.

 

آهنگ های شکلاتی اکبر رادی توسط گروه پژوهش مهر روی صحنه رفت و یاد این نمایشنامه نویس معاصر ایران را دوباره زنده کرد.

رادمهر کشانی با اشاره به نمایشنامه "آهنگ‌های شکلاتی" که  آخرین اثر از اکبر رادی است که توسط گروه پژوهش مهر به روی صحنه رفته است، اظهار کرد: این نمایشنامه برای اولین بار است که در کشور به صورت حرفه‌ای به روی صحنه می رود.

وی با اشاره به اینکه "آهنگ‌های شکلاتی" به معضلات اجتماعی، تفاوت نسل‌ها و دیدگاه‌های آن‌ها و چرایی این تفاوت‌ها می‌پردازد و سعی می‌کند راهکاری را برای آن به مخاطب ارائه دهد، افزود: این نمایشنامه در حالت کلی مونوتن است که شاید برای مخاطب امروزی جذابیت کمتری داشته باشد، به همین دلیل تلاش بر این بوده که با کمی تغییر در اجرای آن، سلیقه تمامی مخاطبان پوشش داده شود.

 اکبر رادی نویسنده نمایشنامه "آهنگ شکلاتی" در ۱۰ مهر ۱۳۱۸ در شهر رشت زاده شد او نمایشنامه نویس و داستان نویس معاصر ایرانی بود و یکی از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویسان تاریخ زبان فارسی به‌شمار می‌رود. رادی در پنجم دی‌ماهِ ۱۳۸۶ پس از نیم قرن نوشتن بی‌وقفه درگذشت و در کارنامه کاری خود روزنه آبی، مرگ در پاییز، آمیزقلمدون  و نمایشنامه های درخشان بسیاری را به جا گذاشته است.

دوم مهر ماه از پوستر این نمایش با حضور پیشکسوتان تئاتر اصفهان ، حسن اکلیلی، جهانبخش سلطانی، اسماعیل موحدی، رضا کشانی، محمدرضا آریانفر، محمدرضا رهبری، ناصر کوشان و همچنین مهدی مقتدری سخنگوی شورای شهر اصفهان واهالی فرهنگ و هنر رونمایی شد. 

 نمایش "آهنگ‌های شکلاتی" به کارگردانی رادمهر کشانی که از ۱۰ مهرروی صحنه رفته است  تا ۴ آبان ساعت ۱۸:۳۰ در سالن کوچک تالار هنر اصفهان اجرا می‌شود.

 


نوشته شده توسط:هوشنگ جمشیدیان - 31 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰
برچسب ها: