Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home2/esfaha14/public_html/wp-content/plugins/persian-gravity-forms/index.php:1) in /home2/esfaha14/public_html/wp-content/plugins/userpro/index.php on line 34

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home2/esfaha14/public_html/wp-content/plugins/persian-gravity-forms/index.php:1) in /home2/esfaha14/public_html/wp-content/plugins/userpro/index.php on line 34
اجرای نمایش کمدی  "شرلوک هولمز" در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان - انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان

اجرای نمایش کمدی  “شرلوک هولمز” در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۵ دی ۱۳۹۶
اجرای نمایش کمدی  “شرلوک هولمز” در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان

نمایش "شرلوک هولمز" به نویسندگی استیون دیتز و کارگردانی بهزاد سیفی کاری از گروه تئاتر نقش جهان دوم دی ماه در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان به روی صحنه می‌رود.

اجرای نمایش کمدی  "شرلوک هولمز" در هنرستان هنرهای زیبای اصفهانبه گزارش خبرگزاری سایت انجمن نمایش اصفهان، از آنجا که بهزاد سیفی، دراماتورژ و کارگردان "شرلوک هولمز"، خود مترجم نمایشنامۀ "آخرین بازی" اثر استیو دیتز بوده، نمایشی که قرار است از دوم دی ماه در هنرستان هنرهای زیبا به روی صحنه برود تاکنون در ایران اجرا نشده و متن بدیعی دارد.

 

بهزاد سیفی در رابطه با این اثر می گوید: اثر استیون دیتز، یک داستان اقتباسی است که در سال ۲۰۰۷ موفق به دریافت جایزۀ ادبی بهترین نمایشنامۀ معمایی جنایی ادگار آلن پو شده و در نمایشنامه ای که بهزاد سیفی آن را با نام "شرلوک هولمز" ترجمه کرده، با آخرین ماجرایی که برای شرلوک پیش آمده روبرو خواهیم شد.

 

در این نمایش، دکتر واتسون، دوست و همکار شرلوک هولمز راوی داستان است و تماشاگران شاهد مقابلۀ شرلوک با پرفسور موریارتی، دشمن قدیمی او خواهند بود. تلفیق این داستان با ماجرای ورود آیرن آدلر، به عنوان تنها زنی که شرلوک هولمز او را دوست دارد، لحظات جذابی را رقم می زند.

 

سیفی در رابطه با پیامی که این نمایش به تماشاگر خود القا می کند افزود: تقابل بین خیر و شر از دیرباز در داستان ها و نمایشنامه ها وجود داشته است. در این نمایش هم پیروزی خیر و عدالتخواهی را بر شر و کینخواهی ملاحظه می کنیم. ضمن اینکه نمایشنامه دارای تنوع بسیار است، از گره های معمایی و تعلیق گرفته، تا لحظات عاشقانه و حتی کمیک.


کارگردان این نمایش تصریح کرد: در این نمایش بازیگرانی چون بهزاد سیفی، سام کوراوند، امیرحسین خامسی پور، رضا باغبان، رضا معینی کیا، محمد جعفری و مونا بدیع صنایع ایفای نقش می کنند.

 

علاقمندان برای دیدن "شرلوک هولمز" می توانند با تهیۀ بلیت از سایت پارتاک تیکت و سرور کنسرت، از ۲  تا ۱۶ دی ماه ۹۶، هر شب رأس ساعت ۱۸:۰۰ به آمفی تئاتر هنرستان هنرهای زیبا واقع در خیابان مطهری مراجعه کنند.
 


نوشته شده توسط:مجتبی طالبی - 168 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷۹
برچسب ها: