نمایش شاد و موزیکال ” پینوکیو ” در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود

بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
نمایش شاد و موزیکال ” پینوکیو ” در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود

نمایش شاد و موزیکال " پینوکیو " به نویسندگی و کارگردانی امیر شیخ جبلی کاری از گروه نمایش نگار سبز زنده رود از تاریخ 1 الی 15 اردیبهشت 1396 ساعت 20:30 در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود .

اجرای نمایش شاد و موزیکال " پینوکیو " در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود به گزارش خبرگزاری سایت انجمن نمایش اصفهان در گفتگو با امیر شیخ جبلی نویسنده و کارگردان نمایش " پینوکیو " این نمایش به سفارش دفتر تخصصی تئاتر وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ساخته و از تاریخ ۱ الی ۱۵ اردیبهشت سال جاری درمجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به روی صحنه می رود .

کارگردان این نمایش در رابطه با موضوع و خلاصه داستان نمایش به خبرنگار سایت انجمن نمایش اصفهان گفت: این نمایش بر اساس برداشتی آزاد از داستان "پینوکیو" نوشته کارلو کلودی و در فضایی فانتزی و خلاق ، به روی صحنه می رود. ژپتو که در آرزوی داشتن پسری واقعی است، آدمکی چوبی ساخته و نامش را " پینوکیو" می گذارد. فرشته راز تحقق آرزوی ژپتو راراستگو یی،شجاعت و فداکار ی او بر می شمرد. روباه مکار و گربه نره که نسخه ای از کتاب پینوکیو را دردست دارند در تلاشند تامسیر قصه را تغییر دهند … سفر پینوکیو را در سیری ماجرا جویانه همراه با مجازات و پاداشها به تصویر کشیده و وسوسه ها و مجازات را همراه با کودکانی که با او همراه شده اند تجربه می کند. در صحنه های مختلف این تئاتر ماجراهایی اتفاق می افتد که

امیر شیخ جبلی افزود، این نمایش بر اساس قصه ی خاطره انگیز "پینوکیو "و با ساختار شکنی در روایت قصه و تلفیق عناصر جذاب، فانتزی،خلاق و کاربردی در تئاتر کودک به همراه اتفاق های متفاوت درتمامی عناصر تئاتر از جمله : طراحی صحنه ،موسیقی،نور و…همه و همه در تلاش برای افزایش ارتباط مناسب تمامی گروه های سنی با این اثر نمایشی شاد، موزیکال و خاطره انگیز بوده است .

یکی دیگر از نکات بارز و قابل توجه در این تئاتر ،حضور ، مشارکت ونقش‌آفرینی کودکان آموزش دیده هنر تئاتر:شکیبا دهقان ، اهورا دهقان ،بردیا اوستا،هلیا طالبی،مانلی ساعد،شنتیا شریف،آیلار قبادی نژاد در کنار بازیگران حرفه ای گروه نگار سبز زنده رود می باشد.

در این اثر محمد قبادی نژاد،بهمن گرامی،عاطفه روستازاده ،سید پویا امامی ،زهرا گرک یراقی، آوا امامی کیا و امیر شیخ جبلی ایفای نقش می کنند ،آهنگسازی این اثر را پویا فرهنگ پژوه عهده دار ، طراح صحنه الهه جابرزاده انصاری وهمچنین لیلی شایق در سمت دستیار کارگردان عهده دار مسئولیت در این پروژه می باشند.

وی در ادامه در رابطه با شیوه و سبک اجرایی این نمایش گفت: تئاتر پینوکیو در قالب تئاتر شاد و موزیکال با محوریت مخاطب کودک و خانواده اثری اخلاقی – تربیتی است اما نه از آن گونه نمایشهای خشک اخلاقی که کودکان را خسته می کند، بلکه در قالب فانتزی به انسان دوستی، همدردی با مردم و صلح می پردازد و کینه، انتقام، ظلم و دروغ را از صفات نا پسندیده می انگارد.

امیر شیخ جبلی در سال ۱۱۳۶۰ در اصفهان متولد وازدوران کودکی با هنر تئاتر آشنا و باحضوردر تئاترهای دانش آموزی وسپس در سالهای بعد با عضویت در انجمن هنرهای نمایشی اصفهان فعالیت خود را به شکل حرفه ای ادامه ودر رشته ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تحصیل نمود .اولین تجربه حرفه ای در مقام کارگردان تئاتر را در سال ۱۳۷۸با تئاتر "خورشید شب" در همایش فصلی انجمن نمایش اصفهان کسب نمود، برخی از آثار وی در مقام کارگردان تئاتر در قالب های صحنه ای ،پانتومیم ، خیابانی و… می توان به احتیاط۱۳۷۹، لباسهای خیس۱۳۸۰ ، استخدام۱۳۸۱، تفاوت ۱۳۸۱، زیر گنبد کبود۱۳۸۶، محله دوستی ۱۳۸۷، من آواز حشره ها را شنیده ام !۱۳۸۹، می خواهم از ۲ شروع کنم ۱۳۹۰، دنگ و فنگ ۱۳۹۱، روی بال رویا ۱۳۹۰، بزبزقندی ۱۳۹۲، چوپان دروغگو ۱۳۹۳، سه دقیقه تا بهار ۱۳۹۲، پیغام ماهی ها ۱۳۹۰، سرزمین شگفت انگیز۱۳۹۵، چمدان ۱۳۹۵، جاده سلامت ۱۳۸۹، روی فرش سبز شهر۱۳۹۱، مهمان کوچولوی شهر من ۱۳۹۲ و…اشاره نمود .همچنین به عنوان نویسنده، تئاتر درمانگر ، بازیگر، طراح صحنه و… نیزفعالیت هایی در حوزه تئاتر داشته است. هم اکنون سرپرست گروه تئاتر نگار سبز زنده رود و مدیر آموزشگاه تئاتر سایه می باشد .

 

نمایش شاد و موزیکال " پینوکیو " از تاریخ ۱ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان واقع در خیابان توحید به روی صحنه می رود .

 


نوشته شده توسط:مجتبی طالبی - 168 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷۹
برچسب ها: